Kraków przyjazny biznesmenom

Najważniejszym z największych wyzwań w większości miast w Polsce jest transport. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych szosach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość infrastruktury Krakowa.

Spośród innych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg trzeba zainwestować dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi drogami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.

Comments are closed.